Neler yeni

Dershane / Özel Eğitim Kurumları Kontrol Paneli [BETA] (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde PHP Scriptler kategorisinde brokerbey tarafından oluşturulan Dershane \/ Özel Eğitim Kurumları Kontrol Paneli [BETA] başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 343 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı PHP Scriptler
Konu Başlığı Dershane \/ Özel Eğitim Kurumları Kontrol Paneli [BETA]
Konuyu başlatan brokerbey
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan AyberkB07

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Kurulum:
  • phpmyadmin üzerinden utf8_turkish_ci formatında, bir veritabanı oluşturun.
  • Veritabanı isminizi include klasörü içerisindeki baglan.php dosyasından düzenleyin.
  • Ana dizindeki database.sql dosyasını veritabanınıza aktarın.
  • Giriş kullanıcı adı: admin
  • Şifre: 123
Kullandıklarım / İçerik ;
  • HATA: öğrenci eklerken sınıf içeriğine girdiğinizde öğrenci gözükmeyecektir, gözükmesi için veritabanının ogrenciler tablosundna sinif id kısmını ayarlamanız gerekmekte
  • Back-end kısmı tamamen tarafımca yazıldı.
  • Template: CoolAdmin Bootstrap Template.
  • PDO MySQL kullanıldı.
  • Öğretmen ekleme, öğrenci ekleme, sınıf oluşturma, panele giriş yetkilisi ekleme sistemleri sorunsuz bir şekilde çalışmakta.
  • Her eklenen öğrenci sonrasında sınıflar tablosuna MySQL UPDATE işlemi gerçekleşmekte ve kişi sayısı artmakta.
  • Sınıflar tablosundan "Düzenle" butonu ile sınıftaki öğrencileri görebilmekteyiz.
  • Öğretmen ve öğrencilerin kayıt tarihleri otomatik olarak veritabanına işlenmekte.
  • MD5 şifreleme türü kullanıldı.
  • Giriş kısmı index.php üzerinden yapılmakta ve sessionlar sorunsuz çalışmakta. giriş yapmayan kişiler panelin hiçbir kısmına erişememekte.
  • Sağ üstteki resme tıklayarak çıkan menüden çıkış yap butonuna basarak çıkış işlemi gerçekleştirilebilmekte.
Görsel : Hazırlanıyor

NOT:
Sınıflar sayfasındaki kişi sayısı sayma sistemi biraz saçma sanırsam fakat araştırmalar sonucunda pek bir şey bulamadım ve aklıma update ile yapmak geldi. Sizlerin önerisi ile ve yardımlarınız ile paneli zamanla geliştireceğim. Yorumlarınız için şimdiden herkese teşekkür ederim.
İNDİRME