Neler yeni

Bu alan adım ne kadar eder? (1 Kişi)

[WebAbisi] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Domain Değerlendirme kategorisinde musik tarafından oluşturulan Bu alan adım ne kadar eder? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 626 kez görüntülenmiş, 7 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Domain Değerlendirme
Konu Başlığı Bu alan adım ne kadar eder?
Konuyu başlatan musik
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Rio

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Hocam içerisinde emek var onun fiyatını biçemem ama alanadı dersen 100 TL den gider. Alanadı piyasası şu anda tamamen düştü.

EkibomMedya

Siber Güvenlik & Yazılım
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
ekibom.net
Sonuçlar Sitelerin Değerleri

No. URL Yaklaşık web sitesi değeri
1 Tabtusu.com $264 USD

No. URL'ler Yaklaşık fiyat
1 Tabtusu.com $264 USD

Birkaç veri sorgusu yapıldığında 264 dolar değeri çıkıyor :D

tabi sizin kime nasıl satabileceğinizle kısıtlı konu..

sorgulamalar domain yaşı ve arama motorlarındaki verilerine göre hesaplanmakta..

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
@akcaenis Şöyle örnek vereyim dostum.

1607580028458.png

Sende bu domain değerini inceleyebilirsin internette. Sence kaç liraya aldım? Evet bir alanadı satıcısından açıkartırma ile "15 TL" ye aldım.

Senin site içeriğin el emeğin bir yana alanadı piyasası şu anda çok düşük.

Büyük ajanslar veya Çok büyük firmalara denk gelecekte seninle iletişime geçecekler bir proje için lazım olacak ki alsınlar.

Sadece bununla kalmıyor ajanslar. Web Archive sitelerinden alanadının geçmişine de bakıyorlar çok amator bir yapıya da sahip olmaması gerekiyor.

Elimde 86 adet satılık domain var ve sadece fikrimi söyledim :)

EkibomMedya

Siber Güvenlik & Yazılım
Kayıtlı Kullanıcı
Web sitesi
ekibom.net
@akcaenis Şöyle örnek vereyim dostum.

Ekli dosyayı görüntüle 239

Sende bu domain değerini inceleyebilirsin internette. Sence kaç liraya aldım? Evet bir alanadı satıcısından açıkartırma ile "15 TL" ye aldım.

Senin site içeriğin el emeğin bir yana alanadı piyasası şu anda çok düşük.

Büyük ajanslar veya Çok büyük firmalara denk gelecekte seninle iletişime geçecekler bir proje için lazım olacak ki alsınlar.

Sadece bununla kalmıyor ajanslar. Web Archive sitelerinden alanadının geçmişine de bakıyorlar çok amator bir yapıya da sahip olmaması gerekiyor.

Elimde 86 adet satılık domain var ve sadece fikrimi söyledim :)
ben nacizane arkadaşa cevap verme maksatlı sitesindeki konuların verilerin site yaşının ve siteprice değerlerinin ne kadar ve nasıl bir satış bedeli çıktığına dair bir yazı paylaştım..

ona bakarsan ben 2.5 TL'den alıyorum domainleri elimde sağlam projelik aktif çalışır durumda domainler siteler mevcut :D

en basitinden bir haber sitesi var elimde siteyi ilk açan şahıs domain adına haber ajansının birisyle zamanında anlaşmış güzel bir rakam vererek haber veri akışını çekmek için lisans almış :D
ben 1 kuruş bile vermeden oturduğum yerden haber ajansı gibi haber basıyorum siteye :D

Emekler çok önemli heleki el ile doldurulan yazılar makaleler emekler bir siteyi tanıtabilmek uğruna dökülen seo yapılandırma ücretleri reklam giderleri vs. vs. :D

brokerbey

Girişimci (Startup)
Founder
markayoneticisi
Kesinlikle katılıyorum. Artık alanadı 2. planda projen ve içerik sağlamsa yürürsün mantığı.

O yüzden alanadı işine herkes girmiyor.

Hayırlı olsun umarım daha iyi konumlara getirirsin.